PRIDRŽUJEMO SI PRAVICO DO SPREMEMB V JEDILNIKU.

OBROKI LAHKO VSEBUJEJO ALERGENE, KI SO NAVEDENI V PRILOGI 2 UREDBE 1169/2011

OZNAČEVANJE ALERGENOV V ŽIVILIH – obvestilo za javnost

Obroke šolske prehrane lahko za učence odjavljate najkasneje na dan odsotnosti  učenca  do 8.00 ure zjutraj na naslednje načine: preko e-Asistenta, po telefonu 01 7231 003 in po e pošti: prehrana@osmoravce.si.

Prijava na prehrano

Starši učenca/učenko prijavijo na šolsko prehrano v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto.

Obrazec »Prijava na šolsko prehrano«  je priloga zakona o šolski prehrani.

Šola upošteva Prijavo na šolsko prehrano do vrnitve Pogodbe o šolski prehrani, ki jo učenci prejmejo 1. šolski dan novega šolskega leta.

Pogodba o šolski prehrani

Pogodbo o šolski prehrani učenci prejmejo 1. šolski dan novega šolskega leta. Na tej pogodbi lahko natančno določite dneve, ob katerih bo vaš otrok prejemal določene obroke.

Naknadna sprememba šolske prehrane

Obroke, ki ste jih naročili s Pogodbo o šolski prehrani lahko kadarkoli v šolskem letu spremenite/odjavite s tem obrazcem.

Sprememba se upošteva z naslednjim dnem, ko šola prejme ta obrazec.

Odjava obrokov zaradi odsotnosti

V primeru odsotnosti otroka zaradi šolskih obveznosti (dnevi dejavnosti, ekskurzije, tekmovanja…) za odjavo obrokov poskrbi šola.

V primeru odsotnosti otroka zaradi bolezni ali drugih osebnih vzrokov, za odjavo poskrbite starši.

Vse obroke lahko odjavite do 8. ure za tekoči dan, in sicer na naslednje načine:

• osebno v tajništvu šole
  • na telefonsko številko 01/7231 210
  • na elektronski naslov prehrana@osmoravce.si
  • preko spletne aplikacije eAsistent
Subvencije šolske prehrane

Vse podatke v zvezi s pridobivanjem pravice do subvencije za šolsko prehrano dobite na pristojnem centru za socialno delo.

Povezavo do spletne strani CSD Domžale najdete tukaj.

Subvenciji za malico in kosilo v celoti pripadata učencem, ki so nameščeni v rejniških družinah.

Povzetek Zakona o šolski prehrani, ki med drugim ureja tudi pravico do subvencije šolske prehrane:

Subvencioniranje šolske prehrane

• Upravičenci do subvencije za malico so tisti učenci, ki se redno izobražujejo, so prijavljeni na malico in po zakonu, ki ureja uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, izpolnjujejo naslednje kriterije:
    • do polne subvencije za malico oziroma do v celoti brezplačne malice so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 53 % neto povprečne plače v RS.
    • do subvencije za kosilo so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku znaša:
      • do 18 % neto povprečne plače v Republiki Sloveniji – subvencija pripada v višini cena kosila,
      • nad 18% do 30% neto povprečne plače v Republiki Sloveniji – subvencija pripada v višini 70% kosila,
      • nad 30% do 36% neto povprečne plače v Republiki Sloveniji – subvencija pripada v višini 40% kosila.
  • Subvencijo za malico lahko ne glede na zgoraj navedene pogoje dobijo tudi učenci, ki so nameščeni v rejniško družino in učenci, prosilci za azil. Učencem, ki so nameščeni v rejniško družino pripada tudi subvencija za kosilo.
  • Učencem, ki bivajo v zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in se šolajo izven zavoda pripada pravica do subvencije v višini cene malice.
  • Vloge za uveljavljanje subvencije malice in kosila na centru za socialno delo ni več treba oddajati, saj bodo vzgojno-izobraževalni zavodi upoštevali uvrstitev v dohodkovni razred na osnovni podatkov o povprečnem mesečnem dohodku na osebo, ugotovljenem v veljavni odločbi o otroškem dodatku.
  • Vloga za subvencijo malice in subvencijo kosila se na centru za socialno delo odda samo v primeru, če družina učenca ne razpolaga z veljavno odločbo o otroškem dodatku.
  • Več informacij v zvezi z uveljavljanjem pravice do subvencije malice oziroma kosila učencev lahko najdete na spletnih straneh Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.

Koledar

avgust 2017