Bralna značka 9. razred – obvestilo za starše in učence

PRAVILA BRANJA ZA BRALNO ZNAČKO

1. Branje za bralno značko se začne 17. septembra in se zaključi 2. aprila.
  2. Branje je prostovoljno.
  3. Učenec se na bralno značko prijavi razredniku oz. učitelju, ki ga bo preverjal – rok prijave je 30. september.
  4. Učenec prebere določeno število knjig, ki jih izbere s priporočenega seznama knjig.
  5. Seznami priporočenih knjig so v knjižnici in v učilnicah, kjer poteka pouk slovenščine. Učenci si jih prepišejo v zvezek za bralno značko.
  6. Vsak učenec ima zvezek, v katerega vpiše podatke o prebrani knjigi (avtor, naslov, čas branja, vtisi o prebranem). Učitelj po preverjanju v zvezek vpiše datum preverjanja in se podpiše. S podpisom potrdi uspešnost preverjanja. Isti zvezek učenec uporablja od 6. do 9. razreda.
  7. Pesmi se učenec nauči na pamet.
  8. Preverjanje poteka na način:

9. razred – oblika okrogle mize (vodi knjižničarka),

6., 7. in 8. razred – pogovor o prebrani knjigi (vodijo učitelji, ki učenca poučujejo slovenščino).

Učitelj učence seznani z urnikom preverjanja.

1. Nagrada za osvojeno bralno značko je širjenje znanja. Šola vsako leto dobitnikom bralne značke podeli motivacijsko gradivo in organizira srečanje z ustvarjalcem.
  2. Zlato bralno značko usvoji, kdor je usvojil bralno značko vseh 9 let šolanja.

(Skupno 4.586 obiskov, današnjih obiskov 1)