Šolska knjižnica je namenjena učencem, učiteljem in vsem zaposlenim na šoli. Učence že v prvem razredu spodbujamo, da knjižnico čimvečkrat in samostojno obiščejo. Starše, ki spremljajo svoje šolarje, pa prosimo, da svojim otrokom prepustijo, da izberejo knjige po lastnem okusu. Če je treba oziroma če učenec želi, naj sam poišče pomoč pri knjižničarki. S tem učencu izkažemo zaupanje in mu omogočimo, da spoznava knjižnico na način, ki mu je najbližji. Z veseljem pa v knjižnico vabimo vse tiste starše, ki bi si jo želeli ogledati ali pa kar koli povprašati.

knjiznica

Vodja knjižnice: mag. Mojiceja Podgoršek (mojiceja.podgorsek(at)guest.arnes.si)

Opomba: Vsi učenci in/ali njihovi starši se lahko glede izposoje in /ali vračila knjig ter delovanja  šolske knjižnice  obrnejo na vodjo šolske knjižnice mag. Mojicejo Podgoršek vsak dan  med 7.30 in 14.00 na tel. št. 01/ 7231-210; 01/7231-003 – knjižnica ali pa se oglasijo osebno po predhodnem telefonskem dogovoru.  Skupaj bomo zagotovo poiskali in našli najboljšo rešitev, ki bo v obojestransko, predvsem pa v uporabnikovo največje zadovoljstvo.

Lepo vabljeni!

Urnik izposoje

PONEDELJEK od 12.00 do 13.45 (zjutraj podružnica Vrhpolje)
TOREK od 7.30 do 8.15 in od 12.00 do 13.45
SREDA NI IZPOSOJE
ČETRTEK od 7.30 do 8.15 in od 12.00 do 13.45
PETEK od 7.30 do 8.15 in od 12.00 do 13.45

Pravila obnašanja v knjižnici

Česa v knjižnici ne počnem?

S takšnim početjem motim druge, zato me bo knjižničarka prosila, da zapustim knjižnico:

– ne trgam in ne uničujem knjig

– ne tekam po knjižnici

– ne vpijem

– ne hodim po sedežih

– ne uporabljam mobilnega telefona

– se ne norčujem iz mlajših

– se ne pretepam

– se ne lovim in skrivam

– ne jem in ne pijem

– ne preklinjam

Kaj pa v knjižnici lahko počnem?

Knjižničarka, učitelji in starši so zadovoljni, če vse našteto čim večkrat ponavljam:

– bogatim svoj besedni zaklad

– berem knjige in revije

– pišem domačo nalogo

– rešujem knjižne uganke

– se pogovarjam s prijatelji (vendar ne preveč na glas) ali s knjižničarko

– se učim

– uporabljam računalnik