Skoči na glavno vsebino

Slovenska Karitas je pozvala vse šole k sodelovanju zbiranja zvezkov za socialno ogrožene otroke. Naša šola se je z veseljem odzvala in pristopila k sodelovanju. Zbirali smo zvezke za več kot 13.000 otrok, ki jim Karitas preko poletja pomaga s šolskimi potrebščinami. Akcija zbiranja je trajala od 6. maja do 7. junija 2024.

Akcije »Pokloni zvezek« se je udeležilo 323 učencev od 1. pa do vključno 5. razreda, in sicer matična in podružnična šola. Vsi skupaj smo zbrali 203 zvezkov.

Vsak učenec je v šoli prejel razglednico. Na zadnjo stran razglednice je posameznik narisal risbo ali zapisal misel, pozdrav… za sovrstnike, ki bo zvezek prejel. To razglednico je vložil v darovani zvezek. Zbirali smo nove, velike, črtane zvezke za osnovnošolce.

Vse zvezke sem predala župniku Kancijanu, ki jih bo skupaj s svojimi sodelavci razdelil učencem naše župnije.

Iskrena zahvala vsem staršem in učencem ter učiteljem, ki smo sodelovali pri zbiranju zvezkov za naslednje šolsko leto za socialno ogrožene otroke.

Organizatorka akcije na šoli, Marjanca Pirc

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost