Vsako leto v mesecu septembru na šoli poteka interna akcija Podari rumeno rutico. Vanjo so vključeni učenci tretjih razredov. Zbirajo rumene rutice, ki jih oni ne potrebujejo več, mlajši  učenci (1. in 2. razred) pa jo morajo obvezno nositi.

Letos je bilo zbranih 38 rumenih rutic, ki so jih dobile učiteljice 2. razredov. Te bodo rumene rutice podarile tistim učencem, ki so svojo rutico izgubili ali pozabili doma. Ob tej priložnosti ponovno prosimo starše drugošolcev, da je tudi za njih rumena rutica še vedno OBVEZNA, zato naj svoje drugošolce vsakodnevno spomnijo na uporabo le-te.

Z akcijo krepimo medgeneracijsko sodelovanje med učenci, hkrati pa opozarjamo na večjo varnost naših najmlajših na poti v šolo in domov.