V mesecu januarju smo, v zahvalo prvo zapadlemu snegu,  na POŠ Vrhpolje organizirali zimski športni dan. Učenci so lahko od doma prinesli različne pripomočke za sankanje – sanke, lopate za sankanje, krožnike in druge pripomočke za v sneg. Športni dan je potekal po šolski malici. Skupaj z učenci smo odšli na sosednji hrib blizu šole in učenci so se lahko nadali pravih zimskih radosti. Učenci so se lahko sankali, gradili snežake in druge skulpture iz snega. Na koncu pa ni manjkalo tudi nekaj prijateljskega obmetavanja s snežnimi kepami.

Na začetku februarja pa je turistično društvo ob kulturnem prazniku. organiziralo tudi nočni pohod po učno-sprehajalni poti ob Rači, ki so se ga udeleželili tudi nekateri učenci iz podružnične šole, njihovi starši in sorodniki. Na pohod smo se z naglavnimi lučkami odpravili proti Mohorjevemu mlinu okoli 18.00 ure. Po prihodu na cilj je učence in ostale čakalo okrepčilo – hrana in čaj. Tam je potekal tudi kratek kulturni program, ki ga je otvorila predsednica turističnega društva s kratkim nagovorom. Temu je sledil glasbeni nastop na flavto. Nastopali pa so tudi naši učenci iz podružnične šole. Starejši učenci  so otvorili nastop z recitacijo pesmi V žepu imam srebrn lešnik od Anje Štefan. Na koncu pa so vsi skupaj zapeli pesem Franceta Prešerna, Lipica. Po kratkem kulturnem delu pa je sledil še zabavni del na harmoniko ob katerem so udeleženci pohoda lahko tudi zaplesali.