Skoči na glavno vsebino

Srednja ekonomska šola iz Ljubljane, dolgoletna izvajalka projekta Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti, je letos povabila k sodelovanju poleg učencev OŠ Oskarja Kovačiča iz Ljubljane še 12 učencev naše šole. V treh dneh, petek popoldan, sobota ves dan in torek dopoldan, smo prehodili pot od problema do prototipa. Znanje je izjemno preprosto: spoznati uporabnika in njegov problem; najti odgovor na njegov problem; pripraviti inovativno rešitev, jo predstaviti s prototipom. Pomen teh dni ni zgolj v novih informacijah, temveč procesu, izkušnji, ki jo je uspešno usmerjal mlad podjetnik Rok Zevnik in uspešna dijakinja, diplomantka Maja Novak, ki že vstopa v podjetniške vode. Način učenja je bil daleč od običajnega šolskega. Ves čas se je dogajalo, brez aktivnega vključevanja ni šlo. Naši učenci so bili člani vseh 3 najboljših skupin, ki so po izboru komisije izdelali prototip primeren za pravo podjetniško idejo.

Projekt se izvaja pod okriljem SPIRIT Slovenije, Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo ter Slovenskega podjetniškega sklada.

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost