Skoči na glavno vsebino

Naša šola od septembra 2016 sodeluje v mednarodnem projektu v sodelovanju s šolo College Saint Joseph iz mesta Challans v Franciji. V mesecu oktobru 2017 so naši učenci obiskali to šolo, bivali pri družinah svojih partnerjev, spoznavali Francijo in tamkajšnje kraje, kulturo in navade ter sodelovali s francoskimi učenci v skupnih dejavnostih. Sedaj pa je prišel čas, da jim francoski partnerji vrnejo obisk.

Tako so po dolgih pripravah in organizaciji učiteljev, sodelujočih učencev in njihovih staršev v četrtek 15. marca zvečer prišli njihovi vrstniki na našo šolo. Kmalu po poldnevu so pristali na letališču v Milanu in nato po dolgi vožnji z avtobusom okoli 20.20 prispeli v Moravče na našo šolo. Naši učenci so jim zaželeli prisrčno dobrodošlico že ob prihodu avtobusa s transparenti pozdravov in gostoljubja. Veselje je bilo popolno. Ker je začelo deževati, smo učence takoj povabili kar v šolske prostore na hodniku prvega nadstropja pred akvarijem. Tja so prišli tudi zbrani starši naših učencev. Najprej sem jih v kratkem nagovoru pozdravil in jim zaželel dobrodošlico pri nas, nato pa sem jih povabil, da naj prisluhnejo dvema pesmima. Naši učenci, ki so se kot pevski zbor usedli na zgornje stopnice so pod vodstvom učiteljice Barbare Fale in ob spremljavi  šolske glasbene skupine najprej zapeli himno naše šole (Mi smo Vega, mi smo mega…). Francoski učenci so jim navdušeno prisluhnili in se zazibali v ritmu pesmi. Sledila je še pesem Slovenskega naroda sin in tudi tokrat so francoski gostje mestoma zaploskali v ritmu, čeprav verjetno vsebine v slovenščini niso poznali. Sledila je kratka pogostitev s čajem in pecivom, ki so ga spekle nekatere naše učiteljice. Ob prijetnem vzdušju in klepetu je čas hitro minil in učenci so se skupaj odpravili domov na večerjo in k počitku.

Simon Zalar, slovenski mentor mednarodnega projekta

(Skupno 829 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost