Prve snežinke se še odločajo, kdaj bodo pobelile hrib in dol. Učenci in učitelji pa so se pogumno odločili, da vstopijo v praznični del leta. Po že več kot dvajsetletni tradiciji so organizirali dogodek, ki se začne s pesmijo na uvodnem koncertu s Šolsko glasbeno skupino, IP glasbeni projekt in malim zborčkom. Praznično vzdušje se je že med koncertom razlezlo med poslušalce, ki kar niso mogli dočakati odprtja prodajnih stojnic, kavarnice in srečelova. Vsakoletni izkupiček obogati šolski sklad za nekaj stotakov. Letos so obiskovalci lahko trošili denar za voščilnice, svečnike, božična drevesca, čaje, piškote, okraske za božična drevesa, nakupovalne vrečke z medvedki. Medvedki so se letos v zimsko spanje zazibali kar na šolskih oknih. Vrvenje po hodnikih, glasen neformalen pogovor med učitelji, starši in učenci je naznanilo, da prihaja obdobje, v katerem si bomo podelili največ kar lahko – čas in pozornost.

Bernarda Mal