rous2 Sveže poročen

Učitelj fizike, ki je po srcu glasbenik

Že lani smo hoteli z učiteljem Andrejem Rousom narediti intervju, a smo malo počakali, ker se je šušljalo, da se bo poročil.

Pa smo to tudi izvedeli iz zanesljivih virov, od naše tamburašice Sare, s katero skupaj igrata v Tamburaškem orkestru Vrhpolje. Se je splačalo, sedaj lahko pišemo o njem kot o Andreju Rousu Robidi, pravkar oženjenem učitelji fizike, ki se v prostem času ukvarja z glasbo. Priljubljenega učitelja Andreja bomo od sedaj prisiljeni deliti z njegovo ženo Polono.

1. Kako se počutite kot mladoporočenec?

-V redu, super. (Ko smo zahtevali več podrobnosti, je rekel, da moramo poskusiti sami, saj je enkraten občutek.)

2. Ali že razmišljate o naraščaju?

-Ja, seveda razmišljam.

3. Ali rajši igrate tamburico ali poučujete?

-Rajši igram tamburico 😛

4. Koliko časa že poučujete na naši šoli?

– Od leta 1996, z vmesno 4-letno pavzo, ko sem nekaj časa učil v Komendi, dokončal faks in bil nekaj časa v Pačni dolini. Kmalu sem se spet vrnil v Moravče.

5. Ali ste kdaj učili učenca, ki vas je navdušil s svojim znanjem?

-Ja, velikokrat. (Zahtevali smo nekaj primerov) Anja Kos, Erik Langerholc, Anja Pirnat, Ana Stritih, Matija Šmuc na fizikalnem področju ter Maša Humar, Stina Strehar in Patricija Štefan v glasbenem.

6. Kaj počnete v prostem času?

-Poslušam glasbo, gledam filme, grem na sprehod, plezam, kuham …

7. Ali ste se kdaj ukvarjali s športom?

-Ja, sem smučal, plezal, plaval, surfal, hodil na pohode … Sedaj v večini kolesarim, malo plezam, pa tudi plavam (na morju).

8. Ste najbolj priljubljen učitelj na naši šoli (po naših informacijah). Kaj menite o tem?

-Smeh- Zdi se mi hecno. Težko je biti velik, ampak “men ratuje” –spet smeh-

Kot zanimivost vam še povemo, da to pravzaprav ni prvi intervju z učiteljem, saj so ga pred 10 leti prav tako interjuvirali za enak šolski časopis-Vegov rod., ki je takrat izhajal le v tiskani obliki enkrat na leto. Takrat je tudi rekel, da se bo poročil 1. septembra leta 2012. Pa naj še kdo pomisli, da naš učitelj ni dosleden. Hvala za vaš čas. Želimo vam, da bi vam v življenju vse uspevalo, kot je bilo do sedaj. Aha, pa iskrene čestitke ob vaši poroki z željo, naj bo vaša ljubezen do izbranke večna.

Anja in Kristina

Foto: arhiv učitelja Andreja Rousa Robide