IMG 1069Čista petica za 35 ton starega papirja in odlično za tehniški dan

12.10. 2012 je na naši šoli potekal tehniški dan, na katerem smo si ogledali delo policajev ter gasilcev. Poleg tega pa smo se naučili, kako oskrbeti rano ter oživljati človeka, če je le ta v nezavestni. Poleg tega sta dve ekipi iz enega razreda, poskušali popraviti kolo, da bi bilo varno za vožnjo. Varne vožnje pa smo se tudi delno naučili na simulatorju v računalniški učilnici, kjer smo na spletni strani varna-voznja.si, poskušali varno parkirati ali pripeljati avtomobil in njegove potnike do službe oz.šole. Tam pa smo podirali rekorde v kazenskih točkah. Ne moremo določiti, kdo je dosegel največji rekord, ampak kolikor se je šušljalo,i si se moral za rekord v kazenskih točkah kar potruditi. Mislim,da smo vsi uživali, tako učenci kot učitelji ter vsi ostali sodelujoči pri tem projektu. Posebnost dneva je bila tudi spletna anketa, ki smo jo rešili vsi učenci in povedali organizatorjem, da smo se danes imeli odlično. Mogoče bi se morali bolj potruditi pri akcijskem načrtu, v katerem smo sami poiskali nevarnost in predvideli ukrepe za preprečevanje in zaščito, kar pa je bila tudi glavna tema dneva. vsak mora najprej zaščititi sebe in se varovati. In da ne pozabim. S tem dnem smo zaključili jesensko akcijo zbiranja starega papirja in zbrali , čisto zares 35 ton starega papirja. Naj še kdo reče, da nismo eko, no, vsaj kadar gre za to akcijo.

Več si poglejte v fotogaleriji.

Sara