inge2Inge Ivartnik je enako energija, ideje, ustvarjalnost

Prejšnji mesec je bil december in v likovni učilnici smo izdelovali veliko izdelkov za novoletni sejem. Z učiteljico Inge Ivartnik smo izdelali čestitke in razne druge izdelke ter se zraven imeli zelo ‘kul’.

Z njo smo opravili kratek intervju, da bi jo bolje spoznali, izvedeli kaj o njenih navadah, hobijih in predvsem o njej kot o osebi, ne kot učiteljici.

1. S katerimi besedami bi opisali sebe in svoj značaj?

– Nekonfliktna, umirjena oseba, čeprav bolj hiperaktivna kot ne. Mislim, da sem komunikativna.

2. Kdo sestavlja vašo družino?

– V družini nas je pet, poleg mene še mož, sinova Luka (18) in David (12)in hči Inge Veronika, ki bo kmalu dopolnila 6 let.

3. Vaši življenjski cilji. Ali ste kakšnega že dosegli? Kakšen je vaš trenutni cilj?

– Najprej mi je bil cilj, da končam študij, nato pa imeti družino in svojo hišo – dom. V službi(šoli) pa je moj cilj, da sodelujem z otroki, da pokažejo svojo ustvarjalnost. Zato tudi organiziram Ex tempore, na katerem povezujem otroke in mentorje tudi iz drugih šol, v zadnjih letih pa tudi iz tujine.

4. Česa ste se v življenju najbolj razveselili?

– Vsako rojstvo mojih otrok je bil veselje zase. Tudi vselitev v hišo je bila zelo osvobajajoče.

5. Zakaj ste se pravzaprav odločili za poklic učiteljice?

-Rada delam z otroki in rada ustvarjam, zato mi je poklic učiteljice likovne vzgoje zelo všeč.

6. Od kod dobite ideje/navdih za svojo ustvarjalnost?

– Ideje dobim iz okolja, knjig, velikokrat ko kaj vidim, dobim asociacijo za nekaj novega.

7. Vsakdo ima nekaj prostega časa. Za kaj porabite svojega?

– Med prostim časom tečem (5x na teden), berem, šivam, slikam … Zelo rada urejam hišo. ‘Non stop’ kaj spreminjam, preurejam.

8. Ali ste v življenju že kdaj pomislili, da bi počeli kaj drugega? Kaj bi počeli, če ne bi učili?

-Če ne bi učila, bi delala kot modna oblikovalka. Včasih pomislim, da bi za nekaj let odšla na daljše “počitnice” delat v kakšno veliko modno podjetje.

9. Kaj radi berete?

– Berem knjige za osebno rast, priročnike za vzgojo. Romanov ne berem, preberem pa včasih kakšno pesniško zbirko.

10. Ali rajši berete ali gledate filme?

– Televizijo gledam zelo malo, kdaj pa pogledam kak film, ki je bil dobro ocenjen. Pred spanjem ponavadi berem.

11. Ko se odločate za ustvarjanje likovnega dela ali branja. Kaj izberete?

– Ni vedno čas za branje in ni vedno pravi čas za ustvarjanje. Odločam se čisto iniciativno. Berem, kadar rabim napolnit ‘baterije’, ustvarjam, kadar čutim, da moram energijo dati iz sebe.

12. Bi radi učencem naše šole sporočili kašno misel, modrost, sporočilo?

– Naj se imajo radi, se razumejo med seboj, ker je škoda, da bi v tem kratkem času, ko smo skupaj, bili sprti. Naj se opazujejo, kaj radi počnejo, da se bodo lažje odločili za poklic. O ljudeh mislite, dobro, ker se dobro tudi vrača.

Kot lahko vidimo, je življenje za našo učiteljico Inge pestro, zabavno in zanimivo, ker se trudi imeti rada sebe, svoj poklic in ljudi ob sebi.

inge1

Anja in Kristina, v sodelovanju z učiteljico Inge Ivartnik