Skoči na glavno vsebino

MODNA REVIJA STARIH OBLAČIL

modna revija 099V okviru projekta Comenius smo se na naši šoli veliko pogovarjali tudi o oblačilih naših dedkov in babic. Ne o tistih, ki jih nosijo danes, ampak o tistih, ki so jih nosili včasih. Pa se nismo samo pogovarjali, tudi ogledali smo si jih čisto od blizu. Stara oblačila so naši učenci namreč prinesli v šolo. Prinesli so veliko vrst oblačil za različne priložnosti: za krst, za obhajilo, za poroko ali za različna praznovanja. Nekatera oblačila so bila res stara.  Najlepše od vsega pa je seveda bilo to, da smo pripravili čisto pravo MODNO REVIJO, na kateri so sodelovali prav vsi učenci naše šole in tudi naše učiteljice. Po »modni pisti« so se sprehajali ženini in neveste, mama – botra, ki je nesla otroka k krstu, mala  deklica v spalni srajčici, deklice pri obhajilu in birmi, čisto pravi pionirček, stroga učiteljica, gospodinja pri delu, tamburašice v starih in malo manj starih uniformah ter mladenke in mladeniči v različnih prazničnih oblačilih – tudi tistih iz časov Elvisa. Bilo je lepo. 

Fani Pačnik, POŠ Vrhpolje

 

 

{youtube}5m4htfGc8Rw&feature{/youtube}

 

 

 

(C) Andreja Vavpetič & Zdenka Wicher

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost