Skupina devetošolcev, ki obiskujejo izbirni predmet Računalniška omrežja, je v okviru Ekošole sodelovala na nagradnem natečaju »Zeleni športni dan – kako postati okolju prijazen navijač« – Planica 2023. S svojim delom so se dobro izkazali in osvojili nagradni izlet, ogled svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju v Planici.

Tako so se v sredo, 1. marca, odpravili v slikovito alpsko dolino. Vsi vključeni si prizadevajo, da bi bil tako velik dogodek, kot je ta, v skladu z načeli trajnostnega razvoja. Zato so tudi naši učenci večji del poti opravili z vlakom, nekaj malega z avtobusom in tudi peš.

Ogledali so si tekme nordijske kombinacije in teka na smučeh ter trening smučarskih skokov. Glasno so navijali in videli kar nekaj znanih obrazov. Žal pa tudi v športu ne gre vedno vse po načrtih in tako so zaskrbljeno opazovali padec našega skakalnega asa, Petra Prevca.

Utrujeni, a polni lepih vtisov in novih spoznanj, se že veselijo novih tovrstnih dogodkov.