SEJEM IZOBRAŽEVANJA IN POKLICEV

20. in 21. januarja 2023

Od 9.00 – 18.00 ure.

Vstopnine ni

Informativa je največji vseslovenski predinformativni dan, ki se odvija štiri tedne pred uradnimi informativnimi dnevi, ki bodo v tem letu 17. in 18 februarja.

Na enem mestu se pridobi informacije o izobraževalnih programih, ki so na voljo v Sloveniji ter v tujini – od srednjih šol do visokošolskih in podiplomskih programov, dodatnega izobraževanja in usposabljanja, jezikovnih tečajev, vseživljenjskega učenja itd.

Obiskovalci na enem mestu dobijo informacije iz prve roke. Obiskovalcem − učencem, dijakom, študentom, podiplomskim študentom in staršem − je tako olajšana odločitev, katere izobraževalne programe obiskati v času uradnih informativnih dni in kam oddati svojo prijavnico za vpis.

Informativa tako pomaga veliki večini odgovoriti na vprašanje ”KAM NAPREJ”. Številnim pomaga najti informacije o štipendijah, zaposlitvenih priložnostih doma in v tujini, prekvalifikacijah in številne druge z izobraževanjem in zaposlovanjem povezane informacije.

Komu je Informativa namenjena?

• osnovnošolci (višji razredi);
  • srednješolci;
  • študenti;
  • iskalci štipendij in prvih zaposlitev;
  • starši;
  • učitelji, profesorji, svetovalni in mladinski delavci;
  • iskalci informacij o dodatnem izobraževanju in izpopolnjevanju.

Kdo vse se predstavlja na Informativi

• Srednje šolstvo: srednje šole, šolski centri, dijaški domovi;
  • višje šolstvo: višje strokovne šole;
  • visoko šolstvo: visoke šole, fakultete, univerze, študentski domovi;
  • študij oz. izobraževanje v tujini: programi in agencije za rekrutiranje študentov, ponudniki programov mednarodne mobilnosti, ponudniki štipendij za študij v tujini;
  • izobraževanje odraslih, vseživljenjsko učenje, dodatno izobraževanje: programi izobraževanja odraslih, jezikovni tečaji, strokovne ekskurzije, kreativne delavnice itd.;
  • štipendiranje, zaposlovanje: štipenditorji in posredniki štipendij, ponudniki dijaškega in
  • študentskega dela, študentski in drugi zaposlitveni servisi, ponudniki praktičnega usposabljanja, ponudniki (prvih) zaposlitev;
  • državne institucije, javni zavodi: ministrstva, veleposlaništva, muzeji idr.;
  • strokovna, interesna združenja: društva, zveze društev, zbornice;
  • didaktični pripomočki in literatura: ponudniki didaktičnih pripomočkov, strokovne in mladinske literature, učbenikov in priročnikov.

Povezava do programa: https://www.informativa.si/program/

Povezava do seznama sodelujočih:   https://www.informativa.si/seznam-sodelujocih-2023/

Informacijo pripravila mag. Nika Cerar, univ. dipl. psih.