V četrtek, 15. 12., je potekal sprejem prvošolcev v Šolsko skupnost. Na prireditev so bili vabljeni tudi predstavniki razredov. Na začetku so si ogledali predstavo Lenča Flenča, potem pa jim je predsednica Šolske skupnosti, Freya Rihtar iz 9. a, predstavila svoj recept za uspešno šolanje. Tudi g. ravnatelj jim je povedal nekaj spodbudnih besed in po igri Na hladno zimsko noč se je začel uraden sprejem.

Potem ko so prvošolci pokazali nekaj znanja o življenju na šoli, so za predsednico Freyo ponovili zaprisego. Tako so uradno postali člani Šolske skupnosti OŠ Jurija Vege Moravče. Na koncu so prejeli plakete in majhna darila v spomin na ta dan. Skupaj so še zapeli šolsko himno, ki pravi, da smo VEGA in MEGA.

Nika V., 8. B

Vtisi prvošolcev o sprejemu:

Kristjan, 1. a: Zakon! Najbolj všeč mi je bila predstava o živalih.

Svit, 1. a: Bilo je super! Na koncu smo dobili slaščico.

Bor, 1. a: Zelo sem se veselil sprejema. Cela predstava mi je bila zelo všeč. Na veliko vprašanj sem vedel odgovor.

Jaka, 1. b: Gospoda ravnatelja sem videl. Videl sem tudi prijatelja, ki hodi v 1. razred podružnice.

Julij, 1. b: Veliko učencev je bilo na prireditvi.

Julija, 1. b: Zapeli smo in dobili sladkarije.