17. maja se obeležuje mednarodni dan otroških telefonov. Na ta dan se je v tem letu začela vseslovenska akcija »Tom potuje, otroke obiskuje«. V ta namen po Sloveniji potuje TOM nahrbtnik in obiskuje osnovne šole.

V akciji sodeluje tudi naša šola. S to akcijo sporočamo, da nobena težava ni prevelika ali premajhna za pogovor.

Pogovor lahko pomaga, da se oseba počuti lažje, se razbremeni, umiri in dobi občutek, da v stiski ni sama. S pogovorom problem pogosto postane manjši, bolj obvladljiv, stvari, ki so se prej mogoče zdele nerešljive, postanejo rešljive. Veliko hitreje in lažje se najde rešitev, bolj jasno postane, kaj bi bilo dobro narediti in kako se lahko deluje v prihodnosti.

TOM nahrbtnik je opomnik, da lahko anonimno in brezplačno vsak kontaktira TOM telefon vsakič, ko se pojavi dilema, vprašanje ali se potrebuje pogovor.

Akcija se bo zaključila 20. novembra 2022, ko TOM telefon praznuje rojstni dan

Vabljeni, da všečkate TOM-ovo Facebook stran  TOM Telefon | Facebook.

Video nagovor predsednika TOM telefona

Tom telefon zgibanka

Pripravila

mag. Nika Cerar, univ. dipl. psih.