V ponedeljek, 7. 3. 2022 nas je na zavodu obiskal g. Marjan Dolinšek, državni sekretar za področje izobraževanja in športa v Kabinetu predsednika Vlade Republike Slovenije.

Sprejeli smo ga ravnatelj, g. Matej Žist, in obe pomočnici ravnatelja, ga. Petra Peterka in ga. Branka Peterlin, ter direktor občinske uprave g. Ivan Kenda in predstavnica občine, zadolžena za družbene dejavnosti, ga. Alenka Prelovšek.

S himno Osnovne šole Jurija Vege ga je pozdravil Mali Zborček, s pesmijo Zelene livade in spremljavo na kitaro pa učenka Zala Jemec.

Gospod državni sekretar si je z zanimanjem ogledal gradbišče, prisluhnil pojasnilom o poteku gradnje, spregovorili smo o investicijskem ciklu pristojnega ministrstva, prizadevanjih države za izboljšave razmer za delo šolarjev, decentraliziranih pristopih za razvoj.

Obisk je potekal v okviru programa regijskega obiska vlade v severnem delu osrednjeslovenske statistične regije.