Spoštovani starši,

v sredo, 17. 11. 2021 bodo skladno z vladnimi odloki prvo šolsko uro učenci celotne šole prvič izvedli samotestiranje.

Samotestiranje je ukrep, ki nam zagotavlja šolanje v prostorih zavoda. V nasprotnem primeru bi zavod moral preiti na šolanje na daljavo, česar pa si resnično ne želimo.

Nekateri ukrepu nasprotujete, nekateri ga zelo podpirate, nekateri zadržano spremljate spremembe. Vsem pa nam je skupna želja, da pouk izvajamo v čim bolj zdravem okolju, čim bolj povezani, z mislimi predvsem na pedagoško delo, zato vas prosimo in se vam hkrati zahvaljujemo, da z razumevanjem in potrpežljivostjo sprejmete ukrep.

Na izvedbo samotestiranja smo se dobro pripravili, si že večkrat pogledali potek, se o tem že pogovarjali z učenci. Učence smo opomnili, da ne pozabijo na test za samotestiranje. Tudi učitelji bodo pristopili razumevajoče, vzeli si bomo dovolj časa. Učencem bodo na voljo za nasvete, skrbeli bodo za nemoten potek. Ne bodo pa  posegali v samo izvedbo, samotestiranje mora opraviti učenec sam. Z razumevanjem bomo pristopali tudi do vseh, ki bi test morebiti napačno izvedli.

Razumemo zadržke nekaterih pred izvedbo samotestiranja. Nikomur razmere v družbi niso v posebno veselje, smo pa prisiljeni tehtati posamezne ukrepe in izbirati tiste, ki prinesejo manj nevšečnosti.

Pomembno je tudi, da ste seznanjeni, da zavračanje izvedbe samotestiranja v prostorih šole posledično pomeni prehod učenca na pouk na daljavo. Tudi za učence, ki bi morebiti testiranje zavrnili, bo prehod na pouk na daljavo takšen, da za nikogar ne bo pomenil ogrožanja varnosti učenca samega. Odveč so torej skrbi, da bomo v sredo na šoli klicali policijo, silili učence v izvedbo, zaklepali šolo, pošiljali učence same domov ipd. Nič takšnega se ne bo dogajalo, saj je skrb za varnost in dostojanstvo otrok naše prvo vodilo.

Hvala vam tudi za izraze podpore ob tej izvedbi. Skupaj upamo, da se čimprej vrnemo na čase, ko se bomo na šolah zaposleni, starši in učenci bolj brezskrbno lahko posvečali predvsem šolskim vsebinam.

Lepo vas pozdravljamo.

Vodstvo in zaposleni.