V četrtek, 23. 9. 2021, smo tudi na naši šoli proslavili Dan slovenskega športa. Učenci so se naučili, da je to državni praznik in da poteka na ta dan zato, ker je leta 2000 na olimpijskih igrah v Sydney-u prvič zaigrala slovenska himna v čast Iztoku Čopu, Luki Špiku in Rajmondu Debevcu.

Seveda je bil dan obarvan v športnem duhu. Naši najmlajši so imeli možnost izvajanja aktivnega odmora na poligonu pred šolo, starejši pa so si lahko pri urah športa izbrali šport ali športno dejavnost, s katero se najraje ukvarjajo. Vsi skupaj so bili pozvani k športni aktivnosti tudi v popoldanskem času, ki jo lahko izkoristijo tako za druženje s prijatelji, kot tudi z družinskimi člani.

DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA (VIDEO)

Odzivi učencev so bili zelo dobri. Navdušeno so razlagali, da imajo radi šport, da so poligoni »zakon«, da si želijo še več gibanja, več igre, da radi skačejo, tečejo, se plazijo in zabavajo v dobri družbi svojih prijateljev.

Vsekakor še  ponovimo.

Športni pozdrav