Spoštovani starši in učenci!

V sredo, 1. 9. 2021 pričenjamo z novim šolskim letom. Tudi to bo terjalo nekaj naših dodatnih prilagoditev. Se pa veselimo novih obrazov in druženja s starimi sošolci, kreativnih, športnih in vseh drugih dejavnosti v šolskih prostorih in okolici.

Prvi šolski dan – splošna obvestila

Pouk pričenjamo ob 8.20 na matični šoli in ob 8.30 na POŠ Vrhpolje ter izvedemo po urniku.

Urniki so objavljeni na šolski spletni strani in preko povezave e-asistent.

Prvošolci pridejo v šolo v spremstvu staršev in skladno z vabili, ki so jih prejeli. Za prvošolce je prvi šolski dan spoznavni, zato naj mine čim manj stresno in v čim bolj pozitivnem razpoloženju.

Učenci 2.-9. razreda vstopajo pri glavnem vhodu v šolo, s seboj tudi prinesejo vse potrebščine (ne pozabite na copate, maske). Preobuvanje poteka za učence 6. a in učence vseh 8. in 9. razredov v garderobah. Drugi se preobuvajo pred svojimi matičnimi učilnicami. Razpored učilnic bo objavljen pri vhodu.

Organizirana bo tudi prehrana (zajtrk, malica, kosilo, popoldanska malica) in podaljšano bivanje. Prehrano odjavite, če otrok ne bo prevzel katerega od obrokov. Jutranje varstvo 1. 9. ne bo potekalo.

Šolski prevoz bo organiziran po voznem redu (Spletna stran – zavihek učenci – šolski prevoz).

Varnostna opozorila – obolenja

V šolo vstopamo samo zdravi, brez znakov okužb dihal.

Pouk in vse druge dejavnosti izvajamo po modelu B in po priporočilih NIJZ, to pomeni, da:

• skrbimo za povečano higieno prostorov, rok in kašlja
  • vzdržujemo varnostno razdaljo, kot nam dopuščajo prostori
  • pogosteje zračimo in izvajamo pouk na prostem
  • se pred in po pouku brez potrebe ne zadržujemo v šolskih prostorih in pred šolo
  • v skupnih prostorih nosimo maske, za učence 6.-9. razreda tudi v učilnicah.

O tovrstnih prilagoditvah bodo razredniki z učenci dodatno spregovorili prvi šolski dan v okviru razredne ure.

Vstopanje v prostore šole

Vladni odlok o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju določa pogoj prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja za vse druge osebe, ki vstopajo v prostore šole in so starejše od 15 let. Starši boste v ta namen ob takšnih dejavnostih podpisali izjavo, da izpolnjujete enega izmed pogojev PCT.

V šolo lahko vstopajo brez PCT-pogoja starši učencev 1., 2. in 3. razreda, ko otroka pripeljejo ali odpeljejo in se v šoli zadržijo le kratek čas.

Ob vstopu si razkužimo roke, pri gibanju v zaprtih prostorih nosimo maske.

Prostovoljno samotestiranje

Učenci, rojeni med 1. 1. 2001 in 31. 12. 2010 (7., 8. in 9. razred) imajo v novem šolskem letu možnost opraviti prostovoljno samotestiranje na prisotnost virusa SARS-CoV-2.

Teste lahko prevzamete v vsaki lekarni od 30. 8. 2021 dalje, enkrat mesečno. Vsakemu pripada 5 HAG testov na mesec, prevzame pa jih lahko učenec, starš oz. skrbnik z otrokovo kartico obveznega zdravstvenega zavarovanja.

NIJZ priporoča izvajanje samotestiranj v nedeljo zvečer ali ponedeljek zjutraj, saj le tako ob pozitivnem testu (in potrditvi s testom PCR) v karanteno ne bo potrebno celotnemu oddelku.

Več o tem si lahko preberete na:

Varnost v prometu

Na prvi šolski dan smo še dodatno pozorni na svojo varnost in varnost vseh udeležencev v prometu. Dodatno bodo na ta dan za varnost skrbeli prostovoljci gasilskih društev in policija.

Vsi skupaj si želimo lep in miren uvod v novo šolsko leto ter šolsko leto, polno osebnih napredkov in uspehov.