Letošnje leto nas je vse opolnomočilo v rabi informacijske tehnologije. Naši učenci so se naučili uporabljati aplikacijo Teams, ki je razširjeno komunikacijsko orodje tudi drugod po svetu. Tako smo ga s petošolci s podružnične šole Vrhpolje izkoristili za to, da smo navezali stik z vrstniki iz tujine, natančneje iz španske šole iz mesta Albacete. Izbrani učenci so prek videa tedensko komunicirali v angleščini na določeno temo. Začetna vznemirjenost je kmalu prerasla v sproščen klepet, smeh, predvsem pa zelo dragoceno primerjavo dveh različnih kultur, stila življenja, načina šolanja. Dejavnosti so se razširile tudi na pisanje razglednic, pripravo mini likovne razstave na temo Španije, posneli smo tudi kratko video predstavitev šole in si jo izmenjali. Vsi učenci so napredovali v ustnem izražanju v angleščini ter pridobili pogum za navezovanje stikov z neznanimi vrstniki. Zato jim čestitamo.

Daša Vidic, idejni in realizacijski vodja projekta