Na naši šoli smo zelo dejavni tudi na področju kulture, in sicer imamo več pevskih zborov, dramsko in gledališko skupino, uspešni smo na likovnem področju, s svojimi točkami veliko sodelujemo tudi na prireditvah in dogodkih v širši okolici.

Osnovne šole, ki glede številčnosti in kakovosti izkazujejo nadpovprečno aktivno kulturno udejstvovanje učencev in njihovih staršev, starih staršev ter mentorjev v sklopu obšolskih dejavnosti, ki niso del šolskega kurikula, prejmejo naziv KULTURNA ŠOLA.

Z letošnjim šolskim letom nam je ta naziv potekel, tako da smo zbrali, uredili in poslali zahtevano dokumentacijo, s katero izkazujemo svoje široko udejstvovanje na kulturnem področju.

Zadnji teden šolskega leta smo prejeli veselo novico, da smo tudi letos uspeli pridobiti naziv kulturna šola za obdobje štirih let.

Sanja Podgornik, kulturna koordinatorica