Pozdravljeni učenci, učenke, učitelji, učiteljice in vsi zaposleni na naši šoli.

Morda nekateri že veste, večina pa verjetno ne, da je danes, 23.9.2020 prav poseben dan.

Slovenci smo dobili poleg kulturnih, verskih in političnih državnih dnevov tudi 1. državni praznik, ki nas združuje v športu. To je dan slovenskega športa, ki je posvečen zavedanju pomembnosti telesne dejavnosti za zdravje vsakega državljana, ob katerem se še posebej izpostavi šport in športno kulturo nasploh.

Slovenci smo športni narod, kar potrjujejo tudi zadnji rezultati naših kolesarjev in vrhunskih športnikov, kjer se cel svet čudi rezultatom malega dvomilijonskega naroda.

Zato imejmo polna šolska igrišča, zapolnjene gorske in hribovske koče ter polne športne dvorane in fitnes centre po celi državi.

Redna telesna dejavnost je izjemnega pomena za zdravje, ki je skupaj z duševnim zdravjem najpomembnejša sestavina zdravega življenjskega sloga.

Tega se dobro zavedamo. Zato vas vabimo, da se danes, med aktivnim odmorom, podružimo na športnem igrišču in na dvorišču pred šolo, kjer bomo igrali športne igre (odbojka 7.,8.,9.r. in med dvema ognjema 4.,5.,6.r.).

ŠPORT SMO MI!

Športni pozdrav, učitelji ŠPO