Vse kandidate, ki se prijavljate za vpis v srednje šole za prihodnje šolsko leto 2020/2021 obveščamo, da bodo srednje šole, ki še niso izvedle preizkusov nadarjenosti, ki so pogoj za vpis v nekatere srednješolske izobraževalne programe, v katere se želijo prijaviti devetošolci, ali razgovorov z devetošolci, ki se prijavljajo za vpis v športne oddelke Gimnazije, te aktivnosti izvedle po izteku ukrepa začasnega prenehanja vzgojno – izobraževalne dejavnosti. Prav tako bo prvotno postavljen rok za prijavo za vpis v srednje šole za prihodnje šolsko leto (to je 2. 4. 2020) prestavljen.

Posredovane prijavnice za vpis so že na srednjih šolah.

Rok za prijavo, določen z rokovnikom, je prestavljen in bo sporočen naknadno, ko se bodo učenci vrnili v šolske klopi.

Informacijo pripravila mag. Nika Cerar, univ. dipl. psih.