Teden otroka je projekt ZPMS, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. V Tednu otroka se organizirajo različni prostočasni in razvedrilni programi za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji.

Tudi na naši šoli bomo Teden otroka obarvali z različnimi dejavnostmi:

·         Dan/teden brez domače naloge.

·         Igralni dan.

·         Medrazredne športne igre.

·         Igralne urice.

·         Dan s svojo igračo.

·         Namizne igre.

·         Uvod v vsako učno uro z učiteljevim darilom, to je 5-minutnim branjem.

·         Prvo srečanje šolske skupnosti.

·         Prvo srečanje otroškega parlamenta …

V Tednu otroka med 3. in 9. oktobrom 2016 se bodo muzeji in galerije po vsej Sloveniji ponovno združili v skupno akcijo in vas popeljali Z IGRO DO DEDIŠČINE. Letos je kar 49 ustanov pripravilo pester izbor razstav, vodstev, delavnic ter drugih muzejskih in galerijskih doživetij, med katerimi se zagotovo za vsakega raziskovalca, radovedneža in ustvarjalca najde primerna ponudba. Kot vsako leto je v Tednu otroka vstop v sodelujoče ustanove za otroke in družine brezplačen. Več o družinskem programu si preberite v zgibanki.