Dragi učenci, spoštovani starši,

vabimo vas, da z nami preživite športni dan z naslovom RAZGIBAJMO SE! v soboto, 1. 10. 2016, s pričetkom ob 8.20 s kratkim kulturnim programom.

Naša gostja bo TANJA ŽAKELJ, slovenska gorska kolesarka. Organizirano bo predavanje, DELAJ, TECI, ŽIVI,  dr. Samo RUGELJ ob 11. uri.

Predstavila se bodo društva, ki bodo pripravila zanimive dejavnosti.

Zelo bomo veseli, če boste kakšen evro prispevali za šolski sklad in na koncu prijetno utrujeni poklepetali ob topli malici (zato kakšen evro v žepu ne bo odveč).

Učenci se bodo lahko udeležili  pohoda, teka ali kolesarjenja. Več o trasah si poglejte na spodnjih povezavah.

POHODNE POTI

1. LISJAKOVA POT: Šola – Hribce – Lisjak – Selo –  šola.( 4.0 km, 51 min hoje)

2. RUDARJEVA POT: Šola –  Hribce – Rudnik – Tuš – šola (3.5 km, 45 min hoje)

3. MOHORJEVA POT: Šola –  Soteska – Sv. Mohor  –  Griče – Podstran – skozi gozd –  šola (6.2 km, 1.26 h hoje)

4. TABORNIŠKA POT:  Šola –  Zalog – Straž – Selce – po kolovozu – Serjuče – šola (5.3 km, 1.11 h hoje)

KOLESARSKE POTI

1. DRUŽINSKA KOLESARSKA POT: Šola – Hribce –Češnjice – šola (5.1 km, 40 min kolesarjenja)

2. RAVNINSKA KOLESARSKA POT: Šola –  Zalog – Peče – Spodnja Dobrava – šola (15 km, 1.40 h kolesarjenja)

3. GRADIŠKA KOLESARSKA POT: Šola –  Podstran – Prikrnica – okoli Gradiškega jezera – Preserje – Imenje – Dole -šola (13.3 km, 1.45 h kolesarjenja)

4. JAVORŠKA KOLESARSKA POT: Šola –  Cesta na Grmače – gozdna cesta na Zg. Javoršico – Vovk  –  Vrpolje – Tuštanj – Hribce – šola (14.3 km, 1.50 h kolesarjenja)

TEKAŠKE PROGE

1. KOLOVOZNA PROGA: Šola – Soteska – po kolovozu do Podstrani – skozi gozdiček po travniku  – šola (3.5 km, 25 min teka)

2. EKOLOŠKA PROGA: Šola –  Zalog – ob Drtijščici – mimo čistilne naprave- Soteska – po pločniku – šola (2.6 km, 18 min teka)

Podrobne informacije si lahko preberete na spodnjih povezavah.