V šol. l. 2015/16 bomo na OŠ Jurija Vege Moravče izvajali:

– v 1. razredu neobvezni izbirni predmet ANGLEŠČINA (ločeno na POŠ in na matični šoli),

– v 4. in 5. razredu neobvezna izbirna predmeta NEMŠČINA in UMETNOST (za POŠ in matično šolo združeno v Moravčah),

– v 4. in 5. razredu neobvezni izbirni predmet TEHNIKA (ločeno na POŠ in na matični šoli),

– obvezne izbirne predmete za zadnjo tiado: NEMŠČINA I, LIKOVNO SNOVANJE I, SODOBNA PRIPRAVA HRANE, ASTRONOMIJA: SONCE, LUNA, ZEMLJA, OBDELAVA GRADIV: LES, ŠPORT ZA SPROSTITEV, ANSAMBELSKA IGRA, NEMŠČINA II, LIKOVNO SNOVANJE II, OBDELAVA GRADIV: UMETNE SNOVI, POSKUSI V KEMIJI, RAČUNALNIŠTVO: MULTIMEDIJA, ŠPORT ZA ZDRAVJE, NEMŠČINA III, LIKOVNO SNOVANJE III, OBDELAVA GRADIV: KOVINE, RAČUNALNIŠKA OMREŽJA, ELEKTROTEHNIKA, IZBRANI ŠPORT: NOGOMET IN ODBOJKA.