SKRB ZA ZDRAVJE

Skrb za naše zdravje je zelo pomembno in tega se zavedajo tudi prvošolci. V mesecu marcu smo se tej temi še posebej posvetili.

Najprej smo obiskali zobozdravnico v ZD v Moravčah. Čeprav so otroci v čakalnici še nekoliko preplašeno poslušali zvok svedrov, so se v ordinacijo podali pogumno in nasmejano. Zobozdravnica jim je pregledala zobe in svetovala, kako naj zanje skrbijo, da bodo še naprej imeli lepe in zdrave.

SLIKA 1

SLIKA 2 2

20. marca pa nas je v šoli obiskala še med. sestra, ga. Nataša Jeras iz ZD Domžale, ki učencem redno vsak mesec preverja, kako skrbijo za čistočo zob. Pogovarjali smo se o tem, kako pomembno je, da skrbimo za čistočo zob.

SLIKA 3

Za zdrave zobe ni pomembno le to, da jih čistimo, temveč tudi to, da se pravilno prehranjujemo. Na modelu zob smo si ogledali, kaj se zgodi, ko nam začnejo zobje gniti, ogledali smo si še risani film o ustni higieni, nato pa nam je asistentka demonstrirala še pravilno ščetkanje zob.

SLIKA 4

SLIKA 5

Ob njenem nadzoru so se nato učenci še sami preizkusili v »pravilnem« čiščenju zob.

SLIKA 6

SLIKA 7

SLIKA 8

S tem smo si pridobili še nekaj dodatnega znanja, ki nam bo v življenju še zelo koristilo.

Petra Vesel, vzgojiteljica