Verjetno ste vsi opazili, da je šolska kuhinja dobila novega kuharja. Da bi ga pa bolje spoznali, smo vegovke z njim naredile intervju.

Zakaj ste se odločili, da se zaposlite na osnovni šoli, ki ste jo sami obiskovali?

Odločitev je bila spontana, spet sem se hotel vrniti v domačo okolje.

Boste predlagali spremembo šolskega jedilnika?

Mislim, da v šolskem jedilniku ni velikih pomanjkljivosti. Tiste, ki pa so, se pa sproti rešujejo. Seveda pa bom prispeval še kakšno neznano jed za popestritev.

Kako se znajdete v kuhinji s samo žensko zasedbo?

Včasih je delo z žensko družbo še bolj ustvarjalno kot z moškimi. Mislim, da s prilagoditvijo nimam težav.

Katero jed najraje pripravljate?

Najraje pripravljam jedi z žara, razne zelenjavne priloge, včasih pa me ponese tudi v morskovodni živež.

Kuharsko tekmovanje je naletelo na velik odziv med učenci. Se že veselite priprav?

Da, najraje bi s pripravami že kar pričel, saj moram vašim vrstnikom veliko pokazati in jih seveda tudi naučiti.

Bi lahko našim bralcem predlagali slasten in zdrav obrok?

Seveda, z veseljem. Ker je ravno čas gob in kostanja, bi pripravil goveji file v jurčkovi omaki s kostanjevim pirejem in sortirano zelenjavo. Upam, da vam je moja izbira všeč. Morda jo združite z lepim sprehodom po gozdu.

Kuharju Petru želimo še veliko gurmanskih dosežkov. Hja, nam pa seveda še boljše malice.

Kristina in Sara P.