mizeNa naši šoli so pred kratkim pripeljali nove mize, majhne, z rdečimi kovinskimi ogrodji in pripadajočim stolom, brez napovedi ali da bi nam karkoli povedali, zakaj bodo tam.

Prišel si v šolo in zagledal mize, ki jih prej ni bilo in so čakale na prvo uporabo. Ko smo jih zagledali, smo jih takoj začeli uporabljati za jutranje ”prepisovanje” ter pisanje domačih nalog, razne družabne igre ali samo za počivanje zaradi tako težke torbe. Vendar so nam mize uničile ”tradicijo” , ki smo jo razvijali skozi vsa ta leta: sedenje na tleh, pod akvarijem, slonenje na steni, klopci. Vendar je veliko boljših kot slabših stvari kot npr. nimaš več ”zaležane” ter ”mravljinčaste” noge od sedenja, lažje pisanje domačih nalog, počitka …. Miza je velikokrat zasedena , ko prideš v šolo, ker jo uporablja veliko učencev, učenk. Zato nekateri nadaljujemo tradicijo sedenja na tleh. Upam, da bodo mize ostale cele vse to šolsko leto ter vsa leta naprej. Hja, za to bomo morali poskrbeti učenci kar sami, se ve, s spoštovanjem do stvari, ki so nam dane v uporabo.

Sara