Junaki našega časa – kdo so in zakaj

Priprave na zasedanje otroškega parlamenta so se začele

Prav veliko se še nismo letos ukvarjali z otroškim parlamentom. Predstavniki oddelkov od 6. razreda dalje pa smo na zgornje vprašanje dobili nekaj odgovorov na predstavi Erika Vidmarja v OŠ Venclja Perka v Domžalah. Igralec Erik nam je v zgodbi šestih junakov našega časa naslikal dva »full« bogata otroka, ki se še na zmenku v slaščičarni, sedeča za isto mizo, pošiljata SMS-e, ker se v živo ne znata družiti. Razvajeni mamin sinko ne zna priti niti na avtobusno postajo, zato teži vsemu, kar je živo in mrtvo okoli njega. Tabornik, ki je v nesreči izgubil nogo, preživlja hude časa ponovne vključitve v vsakdanji tok življenja. Begunec in deklica, ki živi samo z mamo, poznata revščino in znata marsikaj že postoriti sama. Naključje vseh šest junakov združi v avanturi nočne vožnje z ukradenim čolnom. Zajame jih nevihta. Drugo jutro se znajdejo na samotnem otoku. Kdo je preživel? Vsi. Kako to? Junaki našega časa, tabornik brez noge ter fant in dekle, ki znata opraviti vsakdanja gospodinjska opravila, znajo preživeti tudi v izjemnih okoliščinah. poiskati rešitev in sočutno pomagati. Tistim, ki so razvajeni in zagledani sami vase, se jim svet sesuje na prafaktorje, ko jih zapusti mamica ali razkošje denarja. Junaki, bistvo vsega je, da znate poskrbeti za vsakdanje stvari in imeti občutek za sočloveka, je na koncu rekel igralec.

November bo naš mesec, mladi parlamentarci, kaj ne?