Skoči na glavno vsebino

comenius2Comenius iz prve vrste

Naša šola se je letos prvič udeležila gostovanja tujih učencev.

Tisti, ki so želeli imeti tujega prijatelja, so se prijavili za gostovanje učenca iz druge države. Sporazumevali so se v angleškem jeziku.

V nedeljo oz. v ponedeljek ali torek so prispeli gostje. V torek so odšli v pustolovske park Geoss in se tam imeli super. Preostanek dneva so preživljali z družino. V sredo so obiskali podružnično šolo Vrhpolje in nekaj novega izvedeli na gradu Tuštanj. V sredo zvečer so imeli pohod ob Rači s svetilkami, kres in piknik. V četrtek so imeli likovno delavnico, predstavljali so svojo državo na stojnicah, imeli festival iger in plesa, popoldne pa festival legend v kulturnem domu. V petek ali soboto pa so gostujoči učenci odšli domov. Nekaj učencev pa je že prej odšlo domov zaradi osebnih težav.

Med tednom so prišli tudi učitelji iz drugih držav in si ogledali našo šolo.

Gostitelji so bili zelo zadovoljni, ker je bila to lepa izkušnja. Nekateri so se še preveč navezali na svojega novega prijatelja. Vezi pa bodo ostale trajne kot tudi izkušnja.

Ana

comenius1comenius3tehn dan2

foto: Tadeja in Bernarda

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost