Eko naloga: Nasad vetrnic na  OŠ Jurija Vege Moravče

OŠ Jurija Vege Moravče kot ekošola sodelujemo tudi v vseslovenskem okoljevarstvenem projektu MODRI JAN POTUJE IN OKOLJEVARSTVENE NALOGE DODELJUJE.

Z našimi prvošolci so se učiteljice Betka Gorjup Skok, Barbara Železnik Stegnar in Joži Zaveršnik  pri spoznavanju okolja pogovarjale o vremenu in v okviru te teme izvedle tehniški dan, ko so izdelovali vetrnice.

Učenci so dobili kartonske kvadrate in na njih na eni strani pobarvali v mavričnih barvah, na drugo stran pa so narisali risbico s pomladnim motivom. Nato so vetrnicam izrezali krake. Pri upogibanju in pritrjevanju vetrnice so jim pomagale učiteljice.

Sledil je pogovor o vetru. Ugotovili so, da bolj ko piha veter, hitreje se vetrnica vrti. Nekateri učenci so ugotovili, da so podobne vetrnice že videli (elektrarna na veter).
Nato so na vsako vetrnico pritrdili eko sporočilo, ki se je nanašalo na aktualne ekološke teme (onesnaževanje, varčevanje z vodo, ravnanje z odpadki, zdravo življenje …).

Koordinatorici ekošole:
Nada Osolnik