Eko naloga: Izdelava ekovrečke –EKOTORBICE  na  OŠ Jurija Vege Moravče

OŠ Jurija Vege Moravče kot ekošola sodelujemo tudi v vseslovenskem okoljevarstvenem projektu MODRI JAN POTUJE IN OKOLJEVARSTVENE NALOGE DODELJUJE.

Učenke šestega razreda OŠ Jurija Vege Moravče z mentorico Anko Jeran so izdelale EKOTORBICO! Dokazale so, da stare kavbojke niso za v smeti, ampak iz njih lahko nastane nov in uporaben izdelek.

Nalogo je učiteljica Anka Jeran izvedla s skupino osmih učenk šestega razreda. Izdelale so eko torbico. Stare kavbojke so narezali na trakove in spletli kite. Nato so kite sešili v obliko kroga. Dva manjša kroga so spojili med seboj, za ročaj so uporabili pas kavbojk.

Učenke so bile navdušene in so rade sodelovale. Končni izdelek se jim je zdel zanimiv in uporaben.

Koordinatorici ekošole:
Nada Osolnik