Eko naloga: izdelava Eko maskote Modrega Jana 3. a razreda

OŠ Jurija Vege Moravče kot ekošola sodelujemo tudi v vseslovenskem okoljevarstvenem projektu MODRI  JAN POTUJE IN OKOLJEVARSTVENE NALOGE DODELJUJE.

Učenci 3. a razreda OŠ Jurija Vege Moravče so pod vodstvom  prof. lik. ped. Inge Ivartnik
izdelovali eko maskoto Modrega Jana. Zaradi lažjega poteka dela so se odločili, da maskoto izdelujeta po dva učenca in ne po več otrok.
Izdelovali so iz odpadne embalaže in kaširali iz starega papirja in papirnatih brisač. Likovni nalogi sta bili dve; prva je bila iz plastičnega oblikovanja in je bila izdelava prosto stoječe figure, druga pa je bila iz področja slikanja in so bile kontrastne barve, predvsem toplo hladne oz. komplementarne barve ( barve, ki so si v barvnem krogu nasprotne).
Z učenci so se na začetku tudi pogovorili o obnovljivih virih, o hidroelektrarnah ( od tod poleg oranžne barve tudi modra), o varčevanju z vodo ter o recikliranju.
V matični učilnici so pripravili razstavo izdelkov, učiteljica pa je razložila tudi sam proces ustvarjanja.

Eko naloga: izdelava Eko maskote Modrega Jana 3. b razreda

Učenci 3. b razreda OŠ Jurija Vege Moravče so pod vodstvom učiteljice Tine Grabnar
izdelovali eko maskoto Modrega Jana.
Iz odpadnih papirnatih in kartonskih škatlic so v skupinah izdelali maskote, ki so jih zlepili, posušili, kaširali in nato še pobarvali. Uporabili so škrobno lepilo, ki je okolju prijazno.
Vse so izdelali iz papirja, tako da se naše maskote lahko tudi reciklirajo.
Z učenci so se na začetku tudi pogovorili o ločevanju odpadkov, kaj lahko damo v kakšen zaboj, ter zakaj sploh recikliramo.

Koordinatorici ekošole:
Betka Gorjup Skok