SREČANJE NA POLJSKEM

Prvi projektni sestanek je potekal na Poljskem v mestu Tychy.

Udeleženci smo skupaj preživeli nepozabne tri dni. V prijetnem vzdušju smo spoznavali drug drugega in delali načrte za projektno delo.

Na gostiteljski šoli smo si ogledali šolske prostore, sodelovali pri pouku, se pogovarjali z učenci in učitelji, prisostovali na slavnostni prireditvi ob sprejemu prvošolčkov v šolsko skupnost ter vseskozi uživali v gostoljubnosti naših gostiteljev.

Na stojnicah in s PPT predstavitvami smo posamezne ekipe predstavile svoje države, šole in šolski sistem ter že izvedene projektne aktivnosti. Hkrati smo načrtovali aktivnosti v naslednjih mesecih in potek drugega projektnega sestanka na Portugalskem.

Poleg projektnega dela in aktivnosti na šoli smo si ogledali še znan rudnik soli (Wieliczka), nekdanjo poljsko prestolnico in kulturno središče Krokow in slavno pivovarno Tychy. Poskusili smo nekaj značilnih poljskih jedi, ob večerih pa tudi zapeli in zaplesali v ritmu harmonike.

poljska-predstavitev

Več o tem Smile