Goran Škobalj: Sanacija škode pri pokoronskih otrocih

Kdo je nosil največje breme pandemije? Pojdite med otroke in mladostnike, stopite njihov svet in postanite eden izmed njih, pa boste kmalu začutili vrsto občutkov, ki govorijo, da je bila teža za prenekaterega mladostnika prevelika. Znotraj velikih družbenih konfliktov in prerekanj so naši malčki in najstniki prestrašeno zoreli in sprejemali napačne vzorce obnašanja, mišljenja in čustvovanja. Vendar ne, ne bomo tarnali in ponavljali – kar že tako vemo – da je bilo težko. Mi starejši smo tu, da zavihamo rokave, in da s pravilnimi pristopi mladino dvignemo in jim pomagamo, da premagajo svoje strahove in omejitve. Doma, v športu in v šoli, povsod imamo veliko možnosti, da izbrišemo sledi, ki jih je pustilo preteklo obdobje. Predavanje bo podalo smernice razvoja otrok in vlogo staršev v njih ter postreglo s številnimi primeri iz prakse.

Vprašanja, na katera je odgovoril:

• Kakšna je ocena škode, ki jo je zapiranje šol pustilo pri otrocih?
  • Ali je družina glavni blažilec družbenih sprememb?
  • Kako pomagati svojem otroku na poti do miru, sreče in uspeha?
  • Kako izgleda sistem družinskih vrednot, ki zdrži družbene pritiske?
  • Kateri so koristni pripomočki za pravilno vzgojo vrednot vašega otroka?

Dodatne informacije na

Informacijo pripravila mag. Nika Cerar, univ. dipl. psih.