1.  Zbiranje učencev v šoli ob 7.15.
  2. Odhod s parkirišča za šolo ob 7.30.
  3. Voden ogled Partizanske bolnice Franja (vstopnina 5,50 €).
  4. Vožnja do Idrije. Izmeničen ogled Antonijevega rova (vstopnina 4,80 €) in pohod do Divjega jezera v 2 skupinah.
  5. Ob 15.40 odhod domov. Predviden povratek okoli 17.00.

Vstopnine skupaj:  10,30 €

Vse vstopnine se plačajo po položnici. Prevoz se plača po izvedeni ekskurziji po položnici (delno ga krije Ministrstvo za šolstvo in šport, zato končna cena še ni znana).

Učenci naj bodo vremenu primerno obuti in oblečeni, saj ekskurzija vsebuje precej hoje. S seboj naj imajo svojo plastenko vode, dodatno malico (v šoli prejmejo šolsko malico za seboj, vendar ne več vode v plastenkah), trdno podlago, pisalo in zemljevid Slovenije, ker bodo po poti reševali delovni list. Celotna ekskurzija bo strokovno vodena.

Od učencev pričakujemo, da sledijo navodilom spremljevalnih učiteljev, vodičev v muzeju ter ostalih zunanjih sodelavcev. Izkažejo naj se z vedoželjnostjo, spoštljivostjo in prijaznostjo.

Vodja ekskurzije:  Vesna Dobrila