Spoštovani starši in učenci 7. razreda!

V sredo, 18. septembra, bo za učence 7. razreda organiziran kulturni dan na gradu Tuštanj. Učenci se pred šolo zberejo kot običajno, od tu pa gredo peš mimo Hribc do gradu. Na poti izvajamo učne pogovore po načelih gozdne pedagogike in odprtega učenja. Na gradu izvajamo delavnice, nato pa se vrnejo v Moravče do 12.50.

Učenci naj bodo primerno obuti in oblečeni. S seboj naj imajo manjši nahrbtnik, pisala, pisno podlago, papir in vodo, morda kak posladek. Šolsko malico bodo dobili na gradu.

Aktiv Zdrava šola se je odločil, da prenehamo z uporabo vode v plastenkah ob dnevih dejavnosti, zato naj imajo učenci s seboj vodo v svoji plastenki, steklenički, bidonu, ki jih bodo lahko napolnili tudi na gradu. Ni zaželeno, da imajo s seboj sladke ali gazirane pijače. Ko se bodo vrnili z dejavnosti, bodo imeli napitek na voljo v šolski jedilnici.

V primeru, da stanujejo v okolici gradu in želijo po zaključenih delavnicah domov sami, potrebujejo pisno dovoljenje staršev.

Prosimo, da se z otroki še posebej pogovorite o spoštovanju in odnosu do kulturne dediščine ter primernem vedenju.

Vstopnica stane 3 evre na učenca in bo obračunana na položnici.

V primeru močnega dežja bo termin izvedbe preložen.

Lep pozdrav

Bernarda Mal, vodja                                                                          Matej Žist, ravnatelj