Skoči na glavno vsebino

V sredo 4.5.2022 smo v Osnovni šoli Jurija Vege Moravče gostili že 26. mednarodni Ex tempore, ki se ga je udeležilo 30 šol. Tema letošnjega  Ex tempora je bilo drevo. Na začetku je ravnatelj naše šole Matej Žist pozdravil udeležence in povedal  nekaj besed o letošnji temi natečaja in o Moravški dolini. Nagovoril jih je tudi župan naše občine dr. Milan Balažic. Spregovorila je tudi Mag. Natalija Kocjančič, svetovalka za likovno umetnost iz Zavoda RS za šolstvo.  Na koncu je učiteljica Inge Ivartnik podala še nekaj praktičnih napotkov in razložila kako bo potekal dan.

Ko so mladi ustvarjalci ustvarjali smo osmošolci z njimi naredili kratke intervjuje. Največ učencev je idejo za risbo poiskalo v našem parku, na spletu ali pa so uporabili svojo domišljijo, nekaj jih je slikalo okoliške hiše, nekateri pa tudi kapelico z okolico. Najbolj pogoste likovne tehnike so bile tempere, vodenke ter akvareli.

Nastalo je veliko lepih slik, ki bodo razstavljene na gradu Tuštanj 24.5.2022 na dan, ko koncert naših dveh šolskih zborov. Nekaj najboljših nastalih del bodo razstavljeno v mesecu juniju v Knjižnici Moravče.

Zala Brvar in Freya Rihtar

Dogajanje

Fotografiranje

Sodelujoče šole

CIRIUS Kamnik

OŠ Cerkno

OŠ Črni Vrh nad Idrijo

OŠ Dob

OŠ Dravlje

OŠ Frana Goloba Prevalje

OŠ Franca Rozmana Staneta Ljubljana

OŠ Gorje

OŠ Gradec

OŠ Idrija

OŠ Janka Kersnika Brdo

OŠ Jurija Vege Moravče

OŠ Kolezija

OŠ Litija

OŠ Litija PPP

OŠ Maksa Pečarja Črnuče

OŠ Marije Vere Kamnik

OŠ Moste pri Komendi

OŠ Petrovče

OŠ Preserje pri Radomljah

OŠ Rodica

OŠ Roje

OŠ Roje PPP

OŠ Šmartno pri Litiji

OŠ Trzin

OŠ VIZ Frana Miličinskega Smlednik

OŠ Vižmarje Brod

OŠ Vodice

OŠ Vrhovci, Nina

OŠ Vrhovci, Marjeta

TUJINA: Črna Gora, Dnevni centar Tivat

TUJINA: Latvija, Art studio Raibulis, Riga

TUJINA: Latvija, Bergu music and art primary school, Dagne

TUJINA: Latvija, Bergu music and art school, Maija

TUJINA: Latvija, Pardaugavas Music and art shool

TUJINA: Makedonija, Ciril in Metod, Bitola

TUJINA: Makedonija, Dame Guev, Bitola

TUJINA: Makedonija, Luka M

TUJINA: Makedonija, OŠ Krste Petkov

TUJINA: Poljska, Szkola Podstawowa nr 21 w Tychach

TUJINA: Srbija

TUJINA: Švedska

TUJINA: Bolgarija, Zavod za gluhe in naglušne Sofia

(Skupno 1.026 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost