Spoštovani starši, učenci

Z okrožnico ministrstva za šolstvo smo bili uradno seznanjeni o sprejetem Odloku o spremembah in dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja PCT za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV, z dne 27. 10. 2021.

Odlok prične veljati 1. novembra 2021 in določa naslednje bistvene spremembe:

-Prostovoljno izvajanje testiranja s testi HAG za samotestiranje izvajajo vsi učenci (ni vezano na razred).

-Testiranje naj se izvede v domačem okolju 2x tedensko v enakih presledkih (praviloma ob ponedeljkih in sredah).

-Testiranje s testi HAG za samotestiranje v domačem okolju izvedejo učenci tudi za udeležbo v športnih programih, športno rekreativnih dejavnostih in obšolskih dejavnostih.

-Učenci so po tem odloku upravičeni do 10 testov za samotestiranje na mesec. Pridobi jih učenec oz. njegov starš ali zakoniti zastopnik v katerikoli lekarni na kartico zdravstvenega zavarovanja ali potrdilom o vpisu v zavod. Vlada je omogočila, da lahko lekarne že z dnem, 29. 10.2021, začnejo izdajati teste za samotestiranje za naslednji mesec. Testi so brezplačni.

Pred nami so prazniki, zato bodimo še posebej pazljivi pri stikih in poskrbimo za varnost.