Na OŠ Jurija Vege, smo v petek, 29. 03. 2019 organizirali dan dejavnosti za 8. razrede. Tema je bila Karierna orientacija. Učencem smo pripravili različne vsebine, povezane z odločanjem, postavljanjem in doseganjem ciljev, spoznavanjem šolskega sistema v R Sloveniji…

Učenci in učenke so spoznali možnosti šolanja v državi bivanja. Reševali so e Kam in kako ter tako spoznali dodatne pripomočke in možnosti za spoznavanje sebe in poklicev, ki se ujemajo z interesi posameznika. Veliko so se pogovarjali o različnih poklicih, o poteku dela posameznega poklica, o delovnih pripomočkih. Izvedli so celo igro Activity na temo prepoznavanja poklica.

Dan je bil zanimiv. Zaključili smo ga z opisi karierne poti uspešnih oseb. Na šolo smo povabili: Kenda Ivana, Rutar Vesno, Srenjšček Anžeta in Zupančič Mitja. Vsem gostom se iskreno zahvaljujemo za odziv in predstavitev poklicne poti.

Vodja dneva dejavnosti mag. Nika Cerar, univ. dipl. psih.