V petek, 5. maja je v Drtiji pri Moravčah v PODJETJU TERMIT potekal 21. Ex tempore na temo KROGI, ROZETE IN MANDALE, katerega je organizirala OŠ Jurija Vege Moravče. Učenci so lahko uporabljali domišljijske motive ali pa so ustvarjali podobe iz naravne in kulturne dediščine Moravč.

Ta dogodek že 21 let pripravlja učiteljica Inge Ivartnik.

Dobili smo se ob 8:30 pred podjetjem TERMIT, kjer smo vsi dobili kape in majice z napisom podjetja Termit in letošnjega ex tempora in naredili skupno fotografijo. Sledili so nagovori učiteljice Inge Ivartnik, ravnateljice naše šole Nuše Pohlin Schwarzbartl, župana Moravč Martina Rebolja in predstavnice Termita Alenke Pavlin. Skupaj smo se odpravili sto metrov stran pod šotor, kjer smo začeli ustvarjati. Dež, ki je občasno padal nas ni preveč motil. Naši umetniki so ustvarjali iz peska, barv in lepila na kvadratne plošče.

Za pesek kot glavni material je poskrbelo podjetje Termit. Prav tako so poskrbeli za sadje, pijačo, sladkarije. Glavno gorivo pa je bil čips. Mislim, da smo se ga vsi najedli za naprej in za nazaj.

Med ustvarjanjem smo povprašali še nekaj učencev za mnenje.

Neja Lovrinčič, 14 let (OŠ Pirniče) »Tema se mi zdi zanimiva, saj so na takšen način risali že v zgodovini.«

Manca Urankar, 15 let (OŠ Jurija Vege Moravče) »Zanimiva tema, ker sprošča našo ustvarjalnost in je zelo pomirjajoča.«

Klara Štiftar, 14 let (OŠ Dob) »Zelo rada rišem mandale, tema pa mi je všeč.«

Kristina Anžič, 12 let (OŠ Medvode) »Sproščujoča in zabavna tema, saj si jo lahko sam izmisliš.«

Brianna Jäger, 9 let (OŠ Jurija Vege Moravče) »Poučna in zanimiva tema, ki vpliva na dobro počutje.«

Anže Šteh, 11 let (OŠ Pirniče) »Rad imam mandale in to danes se mi je zdelo carsko!«

Ob zaključku ustvarjanja so se učenci slikali s svojimi izdelki in njihovimi mentorji.

Vsa dela so vidna na spletni strani šole. Vsi udeleženci so dobili povabilo na razstavo in podelitev priznanj na grad Tuštanj 31. 5. 2107. Na ta dan bo tudi koncert naših zborov pod vodstvom Mojce Malovrh.

Tekst: Lovro Levačič, 8. razred.

Foto: Vita Marija Orehek, Katarina Sušnik in Neža Grošelj, 9. razred in učiteljica Andreja Vavpetič.