Datumi nacionalnih preizkusov znanja (NPZ) na naši šoli:

4. 5. 2017 Slovenščina redni rok 6. in 9. razred

8. 5. 2017 Matematika redni rok 6. in 9. razred

10. 5. 2017 Tretji predmet (TJA) 9. razred ter TJA redni rok za 6. razred

30. 5. 2017 Seznanitev z dosežki NPZ 9. razred – redni rok

6. 6. 2017 Seznanitev z dosežki NPZ 6. razred – redni rok

(vir)

Nacionalno preverjanje znanja določa Zakon o osnovni šoli – 64. člen:
»V 6. in 9. razredu se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom (v nadaljnjem besedilu: nacionalno preverjanje znanja). Nacionalno preverjanje znanja je za učence 6. in 9. razreda obvezno

Zgibanka Informacije za starše in učence.

• NPZ OB KONCU DRUGEGA OBDOBJA ( 6. razred )

V 6. razredu osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine ali italijanščine oziroma madžarščine na narodno mešanih območjih, matematike in prvega tujega jezika.

Na isti dan lahko učenci opravljajo pisno preverjanje znanja le iz enega predmeta.

Šola razdeli učencem 6. razreda obvestila o dosežkih že v času pouka. Dosežki učenca so izraženi v točkah in odstotkih. Učenci in njihovi starši imajo pravico do vpogleda v pisni izdelek učenca.

• NPZ OB KONCU TRETJEGA OBDOBJA ( 9. razred )

NPZ ob koncu 9. razreda je obvezno za vse učence. Učenci opravljajo NPZ iz matematike, slovenščine in predmeta, ki ga vsako leto določi minister. Tretji predmet za učence je tuji jezik – TJA. NPZ se opravlja samo pisno. Na isti dan lahko učenec opravlja NPZ samo iz enega predmeta.

Učenci 9. razreda so seznanjeni z dosežki ob vpogledu v ovrednotene naloge NPZ, dosežek pri NPZ pa je vpisan v zaključno spričevalo. Dosežki učenca so izraženi v točkah in odstotkih. Rezultati NPZ pomenijo dodatno informacijo o doseženem znanju učencev in ne vplivajo na zaključno oceno iz predmeta.

• TRETJI PREDMET – NPZ 2017 ( 9. razred )

Izbrani predmeti, iz katerega bodo učenci 9. razreda osnovne šole opravljali nacionalno preverjanje znanja v šolskem letu 2016/2017, je tuji jezik angleščina.